January 29, 2023

Analisti i njohur politik Janus Bugajski ka akuzuar presidentin serb Aleksandar Vuçiq për politika pro-ruse me qëllim të destabilizimit të rajonit duke thënë se njëra nga mënyrat për të eliminuar ndikimin rus është minimi i rolit të tij.Bugajski në programin “E di që ju e dini” në Gradska RTV të Malit të Zi, ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi. Ai ka thënë se nuk mendon se Serbia do ta njohë Kosovën.I pyetur se si është e mundur që presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të perceptohet njëkohësisht nga presidenti rus Vladimir Putin dhe përfaqësuesit amerikanë si partner, ai u përgjigj se ka iluzione të caktuara në lidhje me Vuçiq. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

“Është pothuajse si një pyetje – nëse dikush shkakton më shumë telashe, atëherë ai merr më shumë vëmendje dhe pastaj merr më shumë lëshime. Vuçiq ka mësuar të luajë atë lojë me Perëndimin, veçanërisht me BE-në, por mendoj se kjo është fundi. Vjen një moment kur e shihni se Vuçiq është një forcë kaq subversive dhe shkatërruese në rajon”, tha Bugajski.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *