March 31, 2023

Profesori universitar, sociologu Fadil Maloku thotë se është lajm i mirë për Kosovën dhe gjithë rajonin kërcënimi i Brukselit për Serbinë.

Ai përmes një postimi në Facebook, shkruan se, Brukslei po e detyron Serbinë që të heë dorë nga Rusia.

Postimi i plotë:

Lajmi i (keq për Serbinë!) fundit, lajm i mirë (për ne dhe gjithë rajonin)!

Brukseli, më në fund po e detyron, po e obligon, po sot edhe po e kërcënon Serbinë që heq dorë nga Rusia?!

“Parlamenti Evropian, do kërkoj nga BE-ne që t’i stopoj bisedimet me Serbinë, derisa ajo nuk i vë Rusisē sanksione- shkruan Evropa e lirë…”

Ta shohim, tani sjelljen e Vuçiqit?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *