February 6, 2023

Gjermania dhe Japonia zhvilluan stërvitjet e tyre të para të përbashkëta ushtarake të mërkurën në Japoni, ndërsa Berlini kërkon të zgjerojë angazhimet e tij të sigurisë në rajon. Tre avionë luftarakë F-2 nga Forcat e Vetëmbrojtjes Ajrore të Japonisë dhe tre avionë gjermanë Eurofighter morën pjesë në trajnimin e formacionit për të përmirësuar aftësitë taktike dhe të komunikimit. Stërvitjet, të cilat zgjasin deri të premten, u zhvilluan në bazën ajrore Hyakuri pranë Tokios. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Sipas Global Times, analistët thanë se stërvitjet do të ndihmonin në rritjen e aftësive të përbashkëta luftarake ajrore të Gjermanisë në rajonin Azi-Paqësor.Ministrja gjermane e Mbrojtjes Christine Lambrecht i tha Japan Times se Berlini do të shohë një angazhim të vazhdueshëm të sigurisë në rajon.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

“Përforcimi i ushtrisë në rajon po rritet, tensionet gjeopolitike po përkeqësojnë konfliktet territoriale dhe rreziku i përshkallëzimit po rritet,” tha ajo. “Ne jemi të vetëdijshëm se siguria euro-atlantike dhe siguria e Indo-Paqësorit janë të lidhura. Kjo është arsyeja pse ne duam të ndihmojmë ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në këtë rajon të rëndësishëm”, përcjell Klankosova.tvJu ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *