March 22, 2023

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka denoncuar në një deklaratë për mediat numrin e lartë të të burgosurve në Shqipëri, në krahasim me vendet e rajonit.“Një tjetër rekord i zi tronditës është që Shqipëria radhitet sot e para në rajon për numrin e të burgosurve në raport me popullatën.Me 179 pikë ndërkohë që vendet e tjera të rajonit janë poshtë kësaj shifre tronditëse”, tha Blushi duke iu referuar një raporti nga organizata prestigjioze “Ëorld Prison Population” edicioni i 13.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

“Ky tregues kritik prova më e qartë se në Shqipëri në vend se të hapen vende të reja pune, shtohet numri i personave në burgje.Shkaku kryesor i kësaj situate është vetëm varfëria dhe humbja e shpresës. qeveria vjedh cdo ditë miliarda euro me inceneratorë, koncensione, tendera sekretë dhe PPP”, tha Blushi.Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi BlushiNë dhjetë vite në pushtet Qeverisja e korruptuar dhe e inkriminuar e Edi Ramës e ka kthyer Shqipërinë në vendin e parë në rajon dhe në Europë për:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *