E FUNDIT/ Përplåset makina e policisë, 5 të plågosur, mes tyre 3 efektivë

E FUNDIT/ Përplåset makina e policisë, 5 të plågosur, mes tyre 3 efektivë

Një aksident ka ndodhur në Prishtinë mes dy makinave ku njëra prej të cilave ishte e policisë.

Sai pasojë e kësaj përplasjeje kanë mbetur të lënduar pesë persona, tre prej tyre zyrtarë policorë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 19:30 në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, ka ndodhë një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy automjete, njëra nga to veturë zyrtare e policisë. Si pasojë e aksidentit pesë persona ( tre nga ta zyrtarë policorë) kanë pësuar lëndime trupore. Personat e lënduar janë dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor”. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.”- mbaron njoftimi.