Ia morën jètën vajzës së tij teksa hante bukë, rrëqeth babai i Sabrinës: I kisha thënë atij mos na dil para

LAJME

ABC News ka zbuluar se i ati i Sabrina Bengajt e ka paralajmëruar ish-dhëndrin Elton Metën 3 ditë përpara se ai t’i merrte jetën vajzës së tij. Burime pranë familjes së autorit thanë se i ati i 23 vjeçares jeton në Itali dhe i ka telefonuar ish dhëndrit që t’i qëndronte larg Sabrinës dhe vajzës së tyre 3 vjeçare.

Madje mësohet se 31 vjeçari për këtë është konsultuar dhe me ish -avokatin e tij Kujtim Cakrani, i cili e këshilloi që den oncojë në p olici.

Pas këtij episodi, të premten në mbrëmje, Elton Meta ka shkuar në fshatin Zhupan të Fierit tek banesa e ish bashkëshortes duke e qëlluar për vd ekje, teksa ajo po konsumonte darkën.