“Lajm madhor”/ Mjeku me i ndershem Alimehmeti jep njoftimin e RËNDËSISHËM për l uftën ndaj koronavirusit

“Lajm madhor”/ Mjeku me i ndershem Alimehmeti jep njoftimin e RËNDËSISHËM për l uftën ndaj koronavirusit

Mjeku Ilir Alimehmeti ka reaguar për vendimin e qeverisë së Britanisë së Madhe për të mos lejuar vaksinimin e detyrueshëm të fëmijëve.

Sipas tij, vaksinimi i fëmijëve të shëndetshëm është një vendim i paarsyeshëm.

Advertisements

Këtë të premte, qeveria e Britanisë së Madhe refuzoi të miratojë vendimin për vaksinimin e fëmijëve të grupmoshave 12-15 vjeç.

Fillimisht, vaksinimi i adoleshentëve të shëndetshëm shkaktoi dhe protesta masive kryesisht në qytetin e Londrës ku demonstruesit u përplasën me policinë duke plagosur 5 efektivë.

Postimi i mjekut Ilir Alimehmeti:

LAJM MADHOR! Britania e Madhe refuzon miratimin e vaksinimit te femijeve 12-15 vjeç! Kemi muaj qe e themi: VAKSINIMI I FEMIJEVE TE SHENDETSHEM ESHTE I PAARSYESHEM! Faleminderit stoicizmit Britanik!