Reagimi i Xhavit Halitit pas vrasjes së dy zyrtarëve të PDK-së

Reagimi i Xhavit Halitit pas vrasjes së dy zyrtarëve të PDK-së

Kryetari i degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Haliti, ka reaguar pas vrasjes së dyfishtë të dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë.

Të vrarë kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj, si dhe ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj,

Haliti ka shprehur ngushëllimë për familjet e dy të vrarëve teksa ka thënë se është i tronditur.

“I tronditur në shpirt nga rasti tragjik në Pejë. Ju shpreh ngushëllime familjes Ademaj dhe Kadriaj. Në këto momente të rënda, bashkëndjej dhimbjen për humbjen e Astritit dhe Blerandit”, ka shkruar Haliti.