Tahiri i AAK-së: Qytetari i Prishtinës është para një dileme

LAJME

Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës, Besnik Tahiri ka folur për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 17 tetor.

Tahiri në DPT te Fidani ka thënë se qytetarët e Prishtinës e kanë kohën të vendosin a dëshirojnë një kryetar me përvojë e të vendosur, siç e cilëson ai Daut Haradinajn apo e dëshirojnë “shkollën e njëjtë”.

Ai tha se Arben Vitia është “shkollë e njejtë” sikurse qeverisja e deritanishme në kryeqytet.

“Qytetari i Prishtinës është para një dileme. Arbeni është shkollë e njëjtë. Apo dojnë një kryetar që ka një përvojë menaxheriale e politike. Është shumë i hapur, i vendosur. Qytetari i Prishtinës e ka këtë vendim para vetës”, tha Tahiri.

Tutje ai tha se po e shijon shumë punën e tij para zgjedhjeve lokale dhe se ka mbështetje të jashtëzakonshme.

“U kënaqa, jom ka e shijoj kaq shumë këtë punë disa mujore. Mbështetjen e kam të jashtëzakonshme”, tha Tahiri.