U raportua se Qeveria Kurti refuzoi gazsjellësin amerikan, reagon ashpër këshilltari i Konjufcës

LAJME

Këshilltari i Glauk Konjufcës, Driton Tali ka reaguar ashpër pas raportimeve të disa mediave se Qeveria Kuri ka refuzuar gazësjellësin amerikan.

Ai në një postim në Facebook u shpreh se janë bërë shumë të irritueshme këto lajme të rrejshme.

“Ani kur po krekosen si “gjeli n’maje t’plehut” me atë pallavrën bajate “një diplomat ndërkombëtar ma dha këtë informatë n’besë”, barku me të plas!”, shkroi Tali, përcjell “Bota sot”

Postimi i plotë

Janë bërë shumë të irritueshëm me kësi far “fake news”.

13 miliardë dollarë investime për Kosovën nga ShBA; Qeveria Kurti refuzon ambasadën në Jerusalem e blla blla blla, dhe tashti së fundmi lajmin “për refuzimin e Kurtit për gazësjellsin amerikan”.

Ani kur po krekosen si “gjeli n’maje t’plehut” me atë pallavrën bajate “nji diplomat ndërkomtar ma dha kët informatë n’besë”, barku me të plas!